Programy
Pro ty kdo chtějí kvalitu za rozumnou cenu a nechtějí neetickým způsobem využívat práci druhých, tedy k použití pro morální a zodpovědné bytosti - ať jsou profesionály, pokročilými uživateli či začínajícími studenty - nabízím:

Objednávky na adrese Ing. Z. Bohuslav, Tolstého 20, 101 00 Praha 10, či e-mailem zdenek@bohuslav.com, či telefonem 732 354 413

 

Solar Fire v. 9
(poslední verse Solar Fire má číslo 9.0.29) - je program vytvořený ve spolupráci amerických a australských astrologů. Vůdčím z jeho "otců" z USA je průkopník počítačové podpory v astrologii a žijící astrologická legenda, Robert Hand. Solar Fire je dnes nejpopulárnější program v anglosaských zemích, který je rozvíjen a na trhu prodáván dlouho od počátku 90. let. Tato jeho poslední verse je spustitelná na všech operačních systémech osobních počítačů rodiny Windows od Windows XP výše až po Windows 10 včetně (na počítačích řady Apple je provozovatelný pod emulovaným operačním systémem Windows). Astrolog užívající Solar Fire může pracovat volitelně se všemi obvyklými prvky horoskopu (planetami, uzly, domy, aspekty, stálicemi, citlivými body,Vertexem, Černou Lunou a Chironem ...), ale i s nepřeberným množstvím asteroidů a novými planetkami Sednou, MakeMake, Eris, Haumea... Může se těšit z podpory technik Védské a Helénské astrologie.

Cena programu v korunách se odvíjí od ceny v USD (360 USD) a kolísá dnes kolem 8100,- Kč + případné poštovné.
Lze si také objednat upgrade na versi 9 z nižších versí Solar Fire a to:
Z verse Solar Fire v. 8 (Gold) za ekvivalent 99 USD (cca 2250,- Kč) + poštovné jak výše
Z verse Solar Fire v. 7.0x b za ekvivalent 129 USD (cca 2900,- Kč) + poštovné jak výše
Z verse Solar Fire v. 5 či 6 bez tištěného manuálu za ekvivalent 159 USD (cca 3560,- Kč) + poštovné jak výše.
Manuál je v elektronické formě na distribučním CD či je součástí dodávky s instalací Solar Fire (a také přístupný jako součást nainstalovaného programu v okně Help).

Stručný přehled funkcí:

Při výpočtech lze volitelně pracovat s vteřinovou přesností, paralaxou Měsíce a skutečnou posicí lunárního uzlu... Je snadné zálohování individuálního nastavení a dat.

Grafickou formu horoskopů jak ji užívám ve své praxi si můžete prohlédnout například v článku Tolkien a jeho život

Chcete-li si prohlédnout stránky prodejce v USA pak užijte tento odkaz: Solar Fire v. 9

 • Technické požadavky pro Solar Fire v. 9:
  - PC nebo kompatibilní počítač s procesorem Intel (nebo jeho ekvivalentem)
  - hodí se mechanika CD nebo DVD (pokud není ve stroji, pak lze užít vnější, připojitelnou přes USB port; poskytuji však i versi programu Solar Fire pro niž není uvedená mechanika třeba)
  - operační paměť RAM: 1 GB minimum, doporučeno 2 GB či více
  - 200 MB volného diskového prostoru pro plnou instalaci
  - zobrazovací diplay - SVGA monitor s 800x600 pixlů minimum, XGA s 1024x768 pixlů nebo lepší je doporučeno
  - stadardně lze pracovat bez připojení na internet

  Poznámka k tabletům: v operačním systému Windows 8 RT, který je nainstalován na mnoha tabletech, Solar Fire v. 9. neběží. Pokud máte systém Windows 10S tak je třeba provést upgrade na Windows 10 Home nebo Windows 10 Pro.
 •  

   

  Johannes - původní český program
  je připraven týmem složeným z Jiřího Nitsche, Jindřicha Buly (oba Condata s.r.o.) a Pavla Turnovského (jednoho z předních českých astrologů), na trhu je od poloviny 90. let 20. století. Je to program připravený ke spouštění pod jakoukoli verzí MS Windows v okně emulátoru DOSBox a má dvě verse, lišící se cenou i množstvím dosažitelných funkcí:

  Johannes 1.9 Standard - pro běžné, ale i náročné uživatele (3.600,- Kč)

  Johannes 2.1 Professional - pro astrology profesionály (5.500,- Kč)

  Výpočty posic planet jsou založeny na Bretagnonově teorii pohybu nebeských těles a tak je umožněno stanovení poloh světel, planet a dalších prvků horoskopu na úrovni, kterou vykazují nejlepší produkty specializovaných amerických a západoevropských firem. Předností programů řady Johannes je široký výběr astrologických technik.

  Programy řady Johannes umožňují následující operace: