Martovo okénko pro období 1. 10. 2020 – 31. 10. 2020

I po celý říjen putuje Mars znamením Berana. Putuje však zpětným (astrologové říkají retrográdním) pohybem k nižším stupňům znamení Berana. Je ale stále ve svém domicilu a může poskytovat dobré dary ve své nejryzejší podobě - ale také rychleji to špatné, prudké a násilné pramenící často ze sobecké touhy po prosazení se. Samotný horoskop vstupu Marta do znamení Berana (platný po celou dobu pobytu Marta v Beranu, tj. platný až do 6. ledna 2021) ukazuje snadnější probuzení a využití houževnatosti, vytrvalosti a zapojení zkušeností do našeho konání. Výdaje za volnočasové aktivity a případné milostné eskapády mohou brzdit jinak nadějný úspěch.
Své dary během zpětného pohybu poskytuje s určitou prodlevou i překážkami, které však lze vložením energie překonat. Půjde tedy o čas zkoušky vyzrálosti ve vztahu k energii, kterou v této době můžeme složit úspěšně nebo se nám ukáže v případě neúspěchů potřeba dalšího učení. Bude se to týkat zvláště těch, kdo mají obsazeny 17. až 25. stupeň znamení Berana, Blíženců, Raka, Lva, Vah, Střelce, Kozoroha a Vodnáře. Z nich náročnější to budou mít ti s takto obsazeným Rakem, Vahami či Kozorohem.
Mezi ony chtěné, pozitivní dary patří, že v této době můžeme pocítit přírůstek fyzických i duševních sil a více těžit z aktivity, podnikavosti, odvahy, sebedůvěry a schopnosti konat rázné, odvážné a průkopnické činy. Měly by také vzrůst naše regenerační schopnosti a měli bychom více cítit chuť se prosazovat a soupeřit s druhými o místo na slunci. Snadněji můžeme uplatnit své vůdcovské a soupeřivé sklony..
Pokud však budeme mít v tuto dobu postupujícího Marse spojeného s vlastním horoskopem napěťovými vazbami, může nám přinést vnitřní pochybnosti, egocentričnost a sobectví, větší tvrdost, netrpělivost, zbrklost, hádavost, agresivitu, společenské konflikty a úrazy – nejčastěji od pádů na hlavu. Zvláště při sportech, v cyklistice, na kolečkových bruslích, "prkýnkách" a aktivitách v přírodě je třeba nosit helmu a chránit hlavu!
Větší opatrnost by měli mít ti, kdo mají ve svých horoskopech obsazen některý ze stupňů 17. až 25. znamení Raka, Vah či Kozoroha.

K předchozímu působení přistupují navíc díky Martu ještě následující specifické vlivy:

7. až 11. října se může snáz projevit temnější složka naší osobnosti. Může snadněji "vystrkovat růžky" a projevovat se agresivita, bezohlednost, hrubost vlastní i okolí, vzroste i schopnost ublížit sobě i druhým. Pokud člověk dokáže v tento čas uvedené nižší složky své osobnosti zvládat, výrazně se posune na své životní cestě.
Ke zvýraznění tohoto vlivu dojde v časech 22:55 až 01:25, 12:35 až 15:25 a 16:35 až 19:35 letního času.

13. a 14. říjen přinesou nutkání k prudkému jednání, impulzivitu, hádavost a výbuchy ohnivých emocí. Také se může objevit horečnatá aktivita, přehánění, netrpělivost a zbrklost. Častěji bude docházet ke konfliktům v mezilidských vztazích, střetům na silnicích a úrazům – především při styku se stroji, železem a ohněm. Je třeba větší opatrnost na úrazy hlavy a potíže se srdcem.
Ke zvýraznění tohoto vlivu dojde v časech 22:25 až 01:00, 05:05 až 07:40, 10:55 až 12:55 a 16:10 až 18:10 letního času.

17. až 20. říjen přinesou tendence špatně odhadovat vývoj, více přepínat, slibovat více, než se dokáže zvládnout a sliby porušovat. Častěji může docházet k soudním sporům a konfliktům s úřady. Vzroste pokušení povolit svému já, podlehnout sobectví a pokusit se dosáhnout svých cílů i za cenu morálních ústupků.
Ke zvýraznění tohoto vlivu dojde v časech 22:05 až 00:30, 11:45 až 14:35 a 15:50 až 18:40 letního času.