Martovo okénko pro období 1. 2. 2023 – 28. 2. 2023

Celý únor putuje Mars postupně od 11. až do 19. stupně znamením Blíženců a zrychluje svůj denní pohyb vůči Zemi.

Mars je v tomto znamení peregrinní a může tedy poskytovat i své dobré dary. Může přinést větší živost, pohyblivost, pohotovost, pružnost reakcí a obratnost. Může také zvyšovat intelektuální aktivitu - připraveným dodat energii v myšlení, komunikaci, aktivizovat společenský styk a přinést zájem o tělesný pohyb, sport a cestování. Může zvýšit také chuť k debatám a tříbení názorů v polemikách. Pilným může napomoci k lepším studijním výsledkům. Nabízí uplatnění naší vůle jak na duchovnímu cestě tak k posílení psychiky jako takové - můžeme aktivně a s větším důrazem působit na své duševní pochody. Pro úspěch v jednáních je však třeba kontrolovat zda uplatňovaná energie je přijmutelná na druhé straně a nepůsobí jako destruující prvek pro shodu či požadované směřování. Půjde tedy o čas zkoušky vyzrálosti ve vztahu k energii, kterou v této době můžeme složit úspěšně nebo se nám ukáže v případě neúspěchů potřeba dalšího učení. Bude se to týkat zvláště těch, kdo mají obsazeny uvedené stupně znamení Blíženců, Berana, Lva, Panny, Ryb, Vah, Vodnáře a Střelce. Z nich náročnější to budou mít ti s takto obsazeným Pannou, Rybami či Střelcem.
Při neharmonických vazbách do horoskopu narození (týká se to především lidí, kteří mají obsazen jedenáctý až devatenáctý stupeň znamení Střelce, Panny a Ryb) bude častěji přinášet neklid, podráždění, netaktnost, zbrklost a netrpělivost, také konflikty a agresi v komunikaci, při pohybu, cestování a třebas i při řízení motorových vozidel. Současně však napomáhá tomu, že se snáz začíná více věcí najednou, ale hůře nějaká dokončuje. V tělesné rovině pak přináší oslabení nervové soustavy, průdušek a plic, případně poranění hrudníku, žeber a zlomeniny paží. Pro zjištění podrobnějších vlivů stojí zato konzultovat svůj horoskop narození s astrologem.

K předchozímu působení přistupuje navíc díky spojení Marta na cestě znamením Blíženců ještě následující specifický vliv:

4. a 5. února vzroste potřeba naplnit počitky smyslů a chuť k flirtování a k dobrodružstvím s druhým pohlavím. Více se bude projevovat sexuální napětí, bude obtížnější odolávat pokušení. Snáze se bude podléhat svodům spotřebního světa, věnovat lehkovážným nákupům, zábavám a smyslovým požitkům.Tyto dny přináší i větší možnost onemocnění pohlavními chorobami a onemocnění z nemírného užívání.
Ke zvýraznění tohoto vlivu dojde v době 06:25 až 08:30, 10:15 až 11:50, 12:00 až 14:00 a 16:50 až 19:50 středoevropského času.

22. a 23. února Mars poskytne oživení činnosti nervové soustavy - od možného nárůstu hbitosti, přes vyzařování mimořádné energie a chuti konat a u nevyrovnaných jedinců až po dráždivost, kritičnost a hádavost. Člověk může rychleji přicházet věcem na kloub a bude vnitřně vybízen k činům, má více praktických nápadů a snadno je realizuje. Bude pravděpodobnější úspěch při zkouškách, ve sportu, práci a na cestách.
Ke zvýraznění tohoto vlivu dojde v době 04:00 až 06:35, 09:25 až 11:20 a 16:05 až 19:00 středoevropského času.