Martovo okénko pro období 1. 12. 2022 – 31. 12. 2022

Také po celý prosinec putuje Mars znamením Blíženců. Putuje však zpětným (astrologové říkají retrográdním) pohybem k nižším stupňům znamení Blíženců - postupně od devatenáctého stupně až ke stupni desátému. Je v tomto znamení peregrinní a může tedy poskytovat i své dobré dary. Během zpětného pohybu je poskytuje s určitou prodlevou a někdy i s překážkami, které však lze kontrolou vložené energie překonat. Může tedy přinést větší živost, pohyblivost, pohotovost, pružnost reakcí a obratnost. Stále také může zvyšovat intelektuální aktivitu - připraveným dodat energii v myšlení, komunikaci, aktivizovat společenský styk a přinést zájem o tělesný pohyb, sport a cestování. Může zvýšit také chuť k debatám a tříbení názorů v polemikách. Pilným může napomoci k lepším studijním výsledkům. Nabízí uplatnění naší vůle jak na duchovnímu cestě tak k posílení psychiky jako takové - můžeme aktivně a s větším důrazem působit na své duševní pochody. Pro úspěch v jednáních je však třeba kontrolovat zda uplatňovaná energie je přijmutelná na druhé straně a nepůsobí jako destruující prvek pro shodu či požadované směřování. Půjde tedy o čas zkoušky vyzrálosti ve vztahu k energii, kterou v této době můžeme složit úspěšně nebo se nám ukáže v případě neúspěchů potřeba dalšího učení. Bude se to týkat zvláště těch, kdo mají obsazeny uvedené stupně znamení Blíženců, Berana, Lva, Panny, Ryb, Vah, Vodnáře a Střelce. Z nich náročnější to budou mít ti s takto obsazeným Pannou, Rybami či Střelcem.
Při neharmonických vazbách do horoskopu narození bude snáz přinášet neklid, podráždění, netaktnost, zbrklost a netrpělivost, také konflikty a agresi v komunikaci, při pohybu, cestování a třebas i při řízení motorových vozidel. Současně však napomáhá tomu, že se snáz začíná více věcí najednou, ale hůře nějaká dokončuje.V tělesné rovině pak přináší oslabení nervové soustavy, průdušek a plic, případně poranění hrudníku, žeber a zlomeniny paží.Týká se to nejvíce těch kdo mají obsazen devatenáctý stupeň až desátý stupeň znamení Blíženců, Střelce, Panny a Ryb. Pro zjištění podrobnějších vlivů stojí zato konzultovat svůj horoskop narození s astrologem.

K předchozímu působení přistupuje navíc díky spojení Marta na cestě znamením Blíženců ještě následující specifický vliv:

7. a 8. prosinec přinesou větší chuť k prudkému jednání, nevyrovnaným lidem nekontrolované uplatňování energie, impulzivitu, hádavost a výbuchy emocí. Také se může objevit horečnatá aktivita, přehánění, netrpělivost a zbrklost. Častěji může docházet ke konfliktům v mezilidských vztazích, střetům na silnicích a úrazům - především při styku se stroji, železem a ohněm. Je třeba větší opatrnost na úrazy hlavy a potíže se srdcem.
Ke zvýraznění tohoto vlivu dojde v době 05:05 až 08:05, 10:25 až 12:05, 14:25 až 16:00 a 21:05 až 24:00 středoevropského času.