Martovo okénko pro období 1. 11. 2020 – 30. 11. 2020

I po celý listopad putuje Mars znamením Berana a až do 14. listopadu putuje ještě zpětným pohybem. V 01:36 tohoto dne se však zastaví na 15° 14' znamení Berana a začne konečně svůj přirozený dopředný pohyb k vyšším stupňům. Je přitom stále ve svém domicilu a může poskytovat své dobré dary v nejryzejší podobě - ale také to špatné, prudké a násilné pokud se popustí uzda sobeckým tužbám po prosazení se. Samotný horoskop vstupu Marta do znamení Berana (platný po celou dobu pobytu Marta v Beranu, tj. platný až do 6. ledna 2021) však ukazuje snadnější probuzení a využití houževnatosti, vytrvalosti a zapojení zkušeností do našeho konání. Současně však výdaje za volnočasové aktivity a případné milostné eskapády mohou brzdit jinak nadějný úspěch.
Své dary během zpětného pohybu poskytuje ještě s určitou prodlevou i překážkami, které však lze vložením energie překonat. Jde přitom o zkoušku vyzrálosti ve vztahu k energii, kterou v této době můžeme složit úspěšně nebo se nám ukáže v případě neúspěchů potřeba dalšího učení. Protože však jak při zpětném tak při novém dopředném pohybu jen málo mění své postavení (zpomaluje, zastavuje se a pak opět pomalu rozbíhá) bude působit úporněji a výrazněji. Bude se to týkat zvláště těch, kdo mají obsazeny 17. a 16. stupeň znamení Berana, Blíženců, Raka, Lva, Vah, Střelce, Kozoroha a Vodnáře. Z nich náročnější to budou mít ti s takto obsazeným Rakem, Vahami či Kozorohem.
Mezi ony chtěné, pozitivní dary patří, že v této době můžeme pocítit přírůstek fyzických i duševních sil a více těžit z aktivity, podnikavosti, odvahy, sebedůvěry a schopnosti konat rázné, odvážné a průkopnické činy. Měly by také vzrůst naše regenerační schopnosti a měli bychom více cítit chuť se prosazovat a soupeřit s druhými o místo na slunci. Snadněji můžeme uplatnit své vůdcovské a soupeřivé sklony.
Pokud však budeme mít v tuto dobu postupujícího Marse spojeného s vlastním horoskopem napěťovými vazbami, může nám přinést vnitřní pochybnosti, egocentričnost a sobectví, větší tvrdost, netrpělivost, zbrklost, hádavost, agresivitu, společenské konflikty a úrazy – nejčastěji od pádů na hlavu. Zvláště při sportech, v cyklistice, na kolečkových bruslích, "prkýnkách" a aktivitách v přírodě je třeba nosit helmu a chránit hlavu!
Větší opatrnost by měli mít ti, kdo mají ve svých horoskopech obsazen některý ze stupňů 17. až 25. znamení Raka, Vah či Kozoroha.

K předchozímu působení přistupuje navíc díky Martu ještě následující specifický vliv:

9. a 10. listopadu vzroste napětí, sexuální tlak a chuť k flirtování, budou častější pudové reakce, někdy se projevující i bez ohledu na konvence a společenské zábrany nebo na to, jak se za takové přestupky platí. Vzroste i možnost svedení díky žádostivosti po smyslových rozkoších, bude však snazší přetavit sexuální energii do tvůrčích oblastí, sociálních projektů či do zjemnění osobnosti.
Ke zvýraznění tohoto vlivu dojde v časech 01:50 až 04:20, 07:45 až 09:50, 13:15 až 15:50 a 19:25 až 21:50 středoevropského (tedy našeho běžného) času.