Martovo okénko pro období 1. 9. 2020 – 30. 9. 2020

I v září putuje Mars znamením Berana. Tento měsíc však 10. září v 00:22:21 středoevrovského letního času zastaví svůj postup vpřed k vyšším stupňům znamení Berana, zastaví se na 28. stupni a 8. minutě a začne putovat dočasně (avšak po celý zbytek měsíce) k nižším stupňům znamení Berana. Je ale stále ve svém domicilu a může poskytovat dobré dary ve své nejryzejší podobě - ale také rychleji to špatné, prudké a násilné pramenící často ze sobecké touhy po prosazení se. Samotný horoskop vstupu Marta do znamení Berana (platný po celou dobu pobytu Marta v Beranu, tj. platný až do 6. ledna 2021) ukazuje snadnější probuzení a využití houževnatosti, vytrvalosti a zapojení zkušeností do našeho konání. Výdaje za volnočasové aktivity a případné milostné eskapády mohou brzdit jinak nadějný úspěch.
Své dary během zpětného pohybu poskytuje s určitou prodlevou i překážkami, které však lze vložením energie překonat. Půjde tedy o čas zkoušky vyzrálosti ve vztahu k energii, kterou v této době můžeme složit úspěšně nebo se nám ukáže v případě neúspěchů potřeba dalšího učení. Od 10. září se to bude týkat zvláště těch, kdo mají obsazeny 29. až 26. stupeň znamení Berana, Blíženců, Raka, Lva, Vah, Střelce, Kozoroha a Vodnáře. Z nich náročnější to budou mít ti s takto obsazeným Rakem, Vahami či Kozorohem.
Mezi ony chtěné, pozitivní dary patří, že v této době můžeme pocítit přírůstek fyzických i duševních sil a více těžit z aktivity, podnikavosti, odvahy, sebedůvěry a schopnosti konat rázné, odvážné a průkopnické činy. Měly by také vzrůst naše regenerační schopnosti a měli bychom více cítit chuť se prosazovat a soupeřit s druhými o místo na slunci. Snadněji můžeme uplatnit své vůdcovské a soupeřivé sklony..
Pokud však budeme mít v tuto dobu postupujícího Marse spojeného s vlastním horoskopem napěťovými vazbami, může nám přinést vnitřní pochybnosti, egocentričnost a sobectví, větší tvrdost, netrpělivost, zbrklost, hádavost, agresivitu, společenské konflikty a úrazy – nejčastěji od pádů na hlavu. Zvláště při sportech, v cyklistice, na kolečkových bruslích, "prkýnkách" a aktivitách v přírodě je třeba nosit helmu a chránit hlavu!
Větší opatrnost by měli mít ti, kdo mají ve svých horoskopech obsazen některý ze stupňů 26 až 28 znamení Raka, Vah či Kozoroha.

K předchozímu působení přistupují navíc díky Martu ještě následující specifické vlivy:

4. a 5. září vyvolají větší chuť po počitcích smyslů a flirtování. Více se projeví sexuální napětí, bude obtížnější zvládání vášní. Nastoupí i větší možnost onemocnění pohlavními chorobami.
Ke zvýraznění tohoto vlivu dojde v časech 00:50 až 04:00, 07:25 až 10:15 a 19:10 až 21:00.

24. září rozvíří podrážděnost, přeceňování detailů a sklon ke konfliktům. Mohou se také projevit sklony ke lžím, podvodům. Je třeba opatrnost na oslabení nervové soustavy, pokles pozornosti a soustředění pocházejících z nárůstu nervového napětí a bolestí hlavy.
Ke zvýraznění tohoto vlivu dojde v časech 00:00 až 02:35, 06:50 až 09:25, 12:35 až 14:35 a 17:45 až 19:40.

Od 26. září až do konce měsíce bude třeba více opatrnosti na konflikty s autoritami, pravidly a řádem jak v osobním, tak v profesním životě. Také na zranění a havárie. Více se může projevit agresivita, tvrdošíjnost, sobectví a hrubý materialismus. Obtížnější bude projevovat praktičnost, dochvilnost, dodržování řádu a pravidel.
Ke zvýraznění tohoto vlivu dojde v časech 23:50 až 02:15, 13:25 až 16:15 a 17:30 až 20:30. K tomu se ještě navíc připojí 28. a 29.září pokušení v milostné a sexuální rovině.