Programy
Pro ty kdo chtějí kvalitu za rozumnou cenu a nechtějí neetickým způsobem využívat práci druhých, tedy k použití pro morální a zodpovědné bytosti - ať jsou profesionály, pokročilými uživateli či začínajícími studenty - nabízím:

Objednávky na adrese Ing. Z. Bohuslav, Tolstého 20, 101 00 Praha 10, či e-mailem zdenek@bohuslav.com, či telefonem 732 354 413

 

Solar Fire v. 9
(poslední verse Solar Fire má číslo 9.0.24) - je program vytvořený ve spolupráci amerických a australských astrologů. Vůdčím z jeho "otců" z USA je průkopník počítačové podpory v astrologii, žijící legenda astrologie, Robert Hand. Solar Fire je dnes nejpopulárnější program v anglosaských zemích, který je rozvíjen a na trhu prodáván dlouho od počátku 90. let. Tato jeho poslední verse je plně 32 bitová a je spustitelná na všech operačních systémech osobních počítačů rodiny Windows od Windows XP výše (je však provozovatelný i na počítačích řady Apple pod emulovaným operačním systémem Windows). Astrolog užívající Solar Fire může pracovat volitelně se všemi obvyklými prvky horoskopu (planetami, uzly, domy, aspekty, stálicemi, citlivými body,Vertexem, Černou Lunou a Chironem ...), ale i s nepřeberným množstvím asteroidů a novými planetkami Sednou, MakeMake a Eris.

Cena programu v korunách se odvíjí od ceny v USD (360 USD) a kolísá kolem 8500,- Kč + poštovné.
Lze si také objednat upgrade na versi 9 z nižších versí Solar Fire a to:
Z verse Solar Fire v. 8 (Gold) bez tištěného manuálu za ekvivalent 99 USD (cca 2400,- Kč) + poštovné jak výše
Z verse Solar Fire v. 7.0x bez tištěného manuálu za ekvivalent 129 USD (cca 3150,- Kč) + poštovné jak výše
Z verse Solar Fire v. 5 či 6 bez tištěného manuálu za ekvivalent 159 USD (cca 3900,- Kč) + poštovné jak výše.
Manuál je v elektronické formě na distribučním CD a také přístupný jako součást nainstalovaného programu (v okně Help).

Stručný přehled funkcí:

Při výpočtech lze volitelně pracovat s vteřinovou přesností, paralaxou Měsíce a skutečnou posicí lunárního uzlu... Je snadné zálohování individuálnho nastavení a dat.

Grafickou formu horoskopů jak ji užívám ve své praxi si můžete prohlédnout například v článku Tolkien a jeho život

Chcete-li si prohlédnout stránky prodejce v USA pak užijte tento odkaz: Solar Fire v. 9

 • Technické požadavky pro Solar Fire v. 9:
  - PC nebo kompatibilní počítač s procesorem Pentium (nebo jeho ekvivalentem)
  - mechanika CD nebo DVD
  - operační paměť RAM: pro Windows XP - 128 MB minimum - 256 MB nebo více doporučeno; pro Windows Vista - 512 MB minimum - 1 GB nebo více doporučeno; pro Windows 7 a 8 - 1 GB RAM minimum – 2 GB nebo více doporučeno.
  - 200 MB volného diskového prostoru pro plnou instalaci
  - SVGA monitor s 800x600 pixlů minimum, XGA s 1024x768 pixlů nebo lepší je doporučeno
  - je doporučen přístup na internet Poznámka k tabletům: v operačním systému Windows 8 RT, který je nainstalován na mnoha tabletech, Solar Fire v. 9. neběží, je potřeba mít systém Windows 8 Pro.
 •  

   

  Johannes - původní český program
  je připraven týmem složeným z Jiřího Nitsche, Jindřicha Buly (oba Condata s.r.o.) a Pavla Turnovského (jednoho z předních českých astrologů), na trhu je od poloviny 90. let 20. století. Je to program zatím orientovaný na operační systém MS DOS s možností být spouštěn pod MS Windows (připravuje se přechod na plné prostředí MS Windows) a má tři verse, lišící se cenou i množstvím dosažitelných funkcí

  Johannes 1.8 Basic - určený začínajícím astrologům (2.000.- Kč)

  Johannes 1.9 Standard - pro náročné uživatele (3.600,- Kč)

  Johannes 2.1 Professional - pro astrology profesionály (5.500,- Kč)

  Výpočty posic planet jsou založeny na Bretagnonově teorii pohybu nebeských těles a tak je umožněno stanovení poloh světel, planet a dalších prvků horoskopu na úrovni, kterou vykazují nejlepší produkty specializovaných amerických a západoevropských firem. Předností programů řady Johannes je široký výběr astrologických technik.

  Programy řady Johannes umožňují následující operace: