Martovo okénko pro období 1. 6. 2018 – 30. 6. 2018

Po celý červen putuje Mars znamením Vodnáře, přitom však z pohledu ze Země zpomaluje svůj pohyb až se nakonec 28. června zastaví a začne putovat ekliptikou dočasně zpět. Pohybuje se od 5 stupňů 21 minut až do 9 stupňů 13 minut Vodnáře, kde je ono místo počátku jeho návratu.
Ve Vodnáři obecně napomáhá samostatnosti a prosazování se v rovině intelektuální. Poskytuje tak příležitost k snadnějšímu nasazení sil do duševních projektů, naplňování touhy po svobodě, dosahování nezávislosti a posiluje individuální ambice. Napomáhá změnám a úspěchu při organizování záležitostí vlastních i druhých. Usnadňuje uplatnění se při neobvyklých činnostech. Napomáhá také hledání nových příležitostí, konceptů, společenských směrů a idejí, poskytuje odvahu k rozloučení se s vyšeptalou či vyčpělou tradicí a svázaností.

Pokud v tomto měsíci vytvoří napěťové vazby do horoskopu narození (týká se to především lidí s uvedenými stupni ve znameních Lva, Býka a Štíra), bude zkoušet jak je zvládáno rebelantství, buřičství, netolerance a větší tendence k provokování druhých, upřednostňování vlastního já a svobody bez ohledu na druhé. Bude přitom také budit chuť bořit staré pořádky bez tvorby pořádků nových. V tělesné oblasti pak bude zvyšovat rizika úrazů achilových šlach, kotníků a lýtek. Může také přinést poruchy krevního oběhu a ve větší míře i záněty či jiné problémy se žilním systémem nohou, ale i náhlé srdeční obtíže, úrazy krční páteře či problémy s močovými cestami a pohlavními orgány.